Firma headhunterska Arthur Hunt

Executive Search / Headhunting - skuteczny Direct Search dla firm

Arthur Hunt zapewnia specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w zakresie poszukiwania i selekcji kandydatów na stanowiska menadżerskie, zdolnych efektywnie wspierać strategię rozwoju organizacji i dostosować się do jej specyficznych wymagań. 

W stale zmieniającym się środowisku biznesowym, skuteczna rekrutacja menedżerów oraz kadry zarządzającej jest kluczowym czynnikiem, wpływającym na efektywność działania organizacji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jak wspierać naszych Klientów w obsadzaniu stanowisk menadżerskich we wszystkich sektorach rynkowych.

Executive Search - wsparcie firm w poszukiwaniu liderów

„Za sukcesem firmy stoją ludzie” – brzmi to jak banał tylko do momentu, w którym organizacja musi zrekrutować pracowników na najwyższe stanowiska menedżerskie i dyrektorskie, co może okazać się sporym wyzwaniem.

Samo dotarcie do kandydatów często dostarcza wiele trudności, bo jeśli są spełnieni zawodowo w innej firmie, to nie czytają serwisów ogłoszeniowych, a co za tym idzie – nie mają świadomości, że w firmie Klienta rozpoczęła się rekrutacja na dane stanowisko. .

W takiej sytuacji trzeba dotrzeć do nich w inny sposób. Idealnym narzędziem rekrutacyjnym jest Executive Search. Ta metoda niesie za sobą znacznie więcej korzyści!

Jak zrekrutować menedżera albo dyrektora?

W jaki sposób konsultanci HR wspierają w znalezieniu menedżera lub dyrektora na rynku pracy?

Aktywni zawodowo pracownicy wysokiego szczebla nie śledzą ogłoszeń o pracę, więc nawet interesująca oferta może nie zostać przez nich zauważona. Doświadczeni konsultanci HR są jednak w stanie dotrzeć do menedżerów lub dyrektorów w konkretnych organizacjach i zbadać ich motywację do zmian zawodowych.

Wykorzystują do tego metodę Direct Search i zbudowaną sieć kontaktów, co przekłada się nie tylko na szybkość działania, ale i na dyskrecję, która na tak wysokim poziomie biznesowym jest bardzo wskazana.

Współpraca nie kończy się na przedstawieniu interesującym kandydatom oferty. Wspieramy naszych Klientów na wszystkich etapach procesu poszukiwania i selekcji.

Arthur Hunt – co oferujemy?

Od 20 lat świadczymy profesjonalne usługi w zakresie Executive Search oraz kompleksowego doradztwa w szeroko rozumianym obszarze Human Resources. Specjalizujemy się w wyszukiwaniu oraz nawiązywaniu profesjonalnego kontaktu z kandydatami średniego i wyższego poziomu menadżerskiego.

Do każdego zadania tworzymy dedykowany zespół profesjonalistów biznesowych, którzy doskonale rozumieją problemy i potrzeby naszych Klientów.

Co oferujemy naszym Klientom?

Zapewniamy szeroki przegląd rynku i sektora branżowego.
Gwarantujemy profesjonalną ocenę kandydatów: przeprowadzamy wywiady oparte na kompetencjach, sprawdzamy referencje, korzystamy także z innych metod weryfikacji dobranych do projektu (testy psychometryczne, logiczne, assessment).
Pomagamy naszym Klientom w zamknięciu projektów rekrutacyjnych poprzez zaangażowanie w rozmowy z Kandydatami oraz wsparcie w negocjacjach warunków zatrudnienia.
Monitorujemy proces wprowadzania kandydata do nowej organizacji i omawiamy efekty jego pracy w pierwszym roku.

Dla kogo jest przeznaczona usługa Executive Search?

Usługa przeznaczona jest dla firm, które chcą przeprowadzić rekrutacje na stanowiska kierownicze i menedżerskie z zamiarem zatrudnienia najlepszych kandydatów na rynku.

Zleceniem bezpośredniego dotarcia do takich kandydatów zainteresowane są korporacje i największe firmy, ale z naszych usług korzystają także start-upy i średniej wielkości przedsiębiorstwa przeprowadzające rekrutację, ocenę menedżerów oraz kadry zarządzającej.

Żadnego znaczenia nie ma branża, w której działa przedsiębiorstwo, ani region kraju.

Zalety Executive Search

Przeprowadzenie projektu Executive Search wymaga od konsultantów odpowiedniego doświadczenia i umiejętności interpersonalnych.

Stawką jest złożenie oferty osobom o najwyższej pozycji w swojej branży, od których później zależeć będzie praca całych działów, a więc także powodzenie firmy. Umiejętnie przeprowadzony projekt Executive Search potrafi przynieść szereg korzyści.

Firma nawiązuje bezpośredni kontakt z najlepszymi kandydatami z rynku, nieposzukującymi aktywnie pracy, do których dotarcie poprzez inne źródła nie byłoby możliwe.
Cały proces przebiega sprawnie i bez zbędnego nagłaśniania.
Profesjonalni Konsultanci mają swoje własne bazy kandydatów, z którymi utrzymują kontakt. Nie są dla kandydata anonimowi, co może się przełożyć na łatwiejsze nawiązanie relacji. Budowanie relacji jest w biznesie bardzo ważne i pozwala przełamać wiele barier.
Konsultanci przeprowadzają mapowanie rynku profesjonalistów o wymaganych kompetencjach, dokonują przeglądu ich doświadczenia oraz określają oczekiwania finansowe, co ułatwia późniejsze negocjacje.

Dlaczego warto powierzyć pozyskiwanie nowego lidera firmie Arthur Hunt?

Firma może rekrutować pracowników najwyższego szczebla własnymi siłami albo zlecić przeprowadzenie rekrutacji zewnętrznej agencji, ale w przypadku kadry kierowniczej i menedżerskiej klasyczne metody rekrutacji mogą się nie sprawdzić.

Ze względu na specyfikę zadania należy skorzystać z bardziej zaawansowanych metod dotarcia do najlepszych kandydatów na rynku.

Arthur Hunt Consulting Polska należy do francuskiej Grupy Arthur Hunt. Firma istnieje na polskim rynku od ponad 20 lat i swoim zasięgiem działania obejmuje Europę Środkową i Wschodnią.

Nasi konsultanci przeprowadzili wiele trudnych rekrutacji i pozyskiwali kandydatów na najwyższe stanowiska w wiodących firmach. Zdobyte doświadczenie i znajomość rynku dają im przewagę, a Klientowi pewność, że jego zlecenie zostanie prawidłowo wykonane.