Firma headhunterska Arthur Hunt

Outplacement

Program ma na celu pomoc w odnalezieniu się w nowej dla nich sytuacji, jaką jest utrata pracy oraz przygotowanie do ponownego „wejścia na rynek” i finalnie, znalezienie nowego miejsca zatrudnienia.

Executive Outplacement

Executive Outplacement to usługa dla menedżerów, którzy po latach pracy w jednej firmie szukają nowego stanowiska i nie czują się pewnie w tym położeniu. Program obejmuje wszechstronne konsultacje, których dokładna tematyka i czas trwania dopasowane są do potrzeb Klienta. Konsultanci Arthur Hunt z powodzeniem wspierają zmiany w karierze menedżerów średniego i wyższego szczebla w różnych branżach i sektorach.

Niewielu menedżerów przepracuje całe życie w jednej firmie. Nawet jeśli lubią swoją pracę i nie chcą jej zmieniać, to z powodu okoliczności, na które nie mają wpływu (reorganizacja, likwidacja przedsiębiorstwa), mogą zostać do tego zmuszeni. Odnalezienie się w nowej sytuacji bywa trudne, zwłaszcza po latach spędzonych w jednej firmie, gdy człowiek w pewnym stopniu stracił kontakt z rynkiem pracy i czuje się zagubiony.

Wsparciem może okazać się Executive Outplacement, czyli doradztwo personalne, którego celem jest wspieranie zmian w karierze menedżerów średniego i wyższego szczebla w różnych branżach i sektorach.

Dla kogo jest przeznaczony Executive Outplacement?

Usługa Executive Outplacement przeznaczona jest dla menedżerów i pracowników wysokiego szczebla, którzy muszą na nowo odnaleźć się na rynku pracy, znaleźć miejsce zatrudniania, a nierzadko – określić, czym dalej chcą się zajmować.

Powody, dla których doświadczeni menedżerowie i dyrektorzy znajdują się w pozycji osób szukających pracy, są różne. Może to być wynik reorganizacji w firmie, rezultat innowacyjnego pomysłu zarządu na dalsze jej istnienie, co wiąże się z potrzebą wprowadzenia nowej kadry zarządzającej, przejęciem biznesu przez inną organizację i idącą za tym redukcją zatrudnienia.

Decyzję o zmianie pracy może równie dobrze podjąć sam menedżer, który doszedł do przekonania, że chciałby coś w swoi zawodowym życiu zmienić. Jednak od pomysłu do jego realizacji – czyli uświadomienia sobie, gdzie taka osoba chciałaby pracować i jakie umiejętności musi nabyć, jeśli to odległe pozycje od dotychczasowych stanowisk – długa droga.

Ten proces wymaga obiektywnego spojrzenia na siebie, swoje umiejętności i zdefiniowania siebie do pewnego stopnia na nowo.

Może się to okazać szczególnie trudne dla osób, które przez lata pracowały w jednej firmie i nie musiały konfrontować się z rynkiem pracy, pisać życiorysów, chodzić na rozmowy rekrutacyjne.

Właśnie dla takich osób – menedżerów zmieniających ścieżkę kariery – stworzona jest usługa Executive Outplacement.

Executive Outplacement – co obejmuje?

Program ten realizujemy dla każdego poziomu stanowisk menedżerskich. Menedżerowie współpracują z doświadczonymi konsultantami, którzy oferują wszechstronne doradztwo zawodowe. Działania konsultantów są związane przede wszystkim z:

aktywizacją menedżera na rynku pracy,
określeniem możliwych kierunków dalszego rozwoju zawodowego,
wsparciem w tworzeniu indywidualnego planu rozwoju zawodowego,
wsparciem w identyfikacji mocnych stron zawodowych i osobistych oraz obszarów rozwoju,
pomocy w zmianie istniejących wzorców myślenia i działania,
przygotowaniem informacji dotyczących poruszania się po obecnym rynku pracy oraz wskazaniem sposobów poszukiwania pracy i pozycjonowania się na rynku,
pomocą w zakresie przygotowania dokumentów aplikacyjnych.

Mamy doświadczenie we wspieraniu zmian kadry zarządzającej

Konsultanci Arthur Hunt mają doświadczenie we wspieraniu menedżerów w zmianach w ich życiu zawodowym. Mają doskonałe rozeznanie w różnych obszarach rynku pracy, znają trendy, potrafią też stworzyć plan działania dla osób, które pragną zdobyć dodatkowe umiejętności, aby rozpocząć karierę w nowym obszarze.

Doradztwo obejmuje Personal Branding, czyli opracowanie dokumentów potrzebnych do ubiegania się o pracę (przede wszystkim życiorysu i listu motywacyjnego) oraz przygotowanie do rozmowy o pracę. Takie konsultacje są szczególnie ważne dla osób, które przez wiele lat nie uczestniczyły w rekrutacjach, gdyż awansowane były w ramach struktur wewnętrznych.

Wspieramy uczestników w docieraniu do potencjalnych pracodawców oraz rekruterów. Budujemy też ich świadomość w temacie różnych form zatrudnienia.

Jak przebiega Executive Outplacement

Konsultanci dobierają metody pracy i program outplacement stosownie do potrzeb uczestnika. Założenia współpracy są na bieżąco modyfikowane, jeśli w trakcie procesu okaże się, że uczestnik potrzebuje szerszego zakresu usług z naszej strony.

Standardowo przygotowywany indywidualnie program realizowany jest przez 3-6 miesięcy, w zależności od potrzeb rozwojowych uczestnika oraz jego postępów. W tym czasie odbywa się od 6 do 10 spotkań, które trwają 90-120 minut. Służą one faktycznemu wzmocnieniu pozycji rynkowej kandydata i zapewnieniu mu narzędzi, a także zmotywowaniu go do działania oraz osiągnięcia założonych celów.

Naszą misją jest przekonanie uczestników, że nie powinni obawiać się zmiany pracy oraz że na zmianę nigdy nie jest za późno! Niezależnie od stażu w poprzedniej firmie, doświadczenia zawodowego i branży, menedżer może z powodzeniem realizować się w innej organizacji. Całkowita zmiana ścieżki zawodowej nie jest porażką, ale może być początkiem czegoś bardzo korzystnego.

Executive Outplacement tworzy przestrzeń do wyznaczania nowych planów zawodowych i zaplanowania kolejnych kroków, by te plany urzeczywistnić.

Zalety rozwiązania

Skierowane do kadry zarządzającej kompleksowe doradztwo personalne
Wzmocnienie pozycji rynkowej uczestnika i zapewnienie mu narzędzi i motywacji do działania oraz osiągnięcia założonych celów
Podejście „Brief Coaching” zorientowane na rozwiązanie
Usługa Executive Outpalcement może być realizowana na zlecenie firmy lub indywidualnie
Lat doświadczenia
0
biur lokalnych
0
partnerów krajowych
0