Firma headhunterska Arthur Hunt

Talent Mapping

Usługa Talent Mapping oferowana przez Arthur Hunt pozwala na dostarczenie naszym Klientom aktualnej wiedzy o najlepszych kandydatach na rynku.

Zapewniamy szybki dostęp do zewnętrznych zasobów talentów w sytuacji, kiedy pojawia się potrzeba zatrudnienia menadżera o określonych kompetencjach. Dzięki rozpoznaniu i utrzymaniu grupy zewnętrznych talentów, Arthur Hunt jest w stałym kontakcie z menadżerami, będącymi najlepszymi kandydatami. To ważne w kontekście przyszłych potrzeb rekrutacji w organizacji Klienta.

Usługa Talent Mapping, oferowana przez Arthur Hunt, wspiera budowanie odnoszących sukcesy organizacji poprzez redukcję ryzyka związanego z optymalną alokacją zasobów ludzkich.

Talent Mapping

Talent Mapping to usługa przeznaczona dla firm, które zatrudniają specjalistów w wąskich dziedzinach i chcą mieć pewność, że w razie wystąpienia wakatu lub potrzeby rozbudowy zespołu będą mogły szybko zatrudnić kandydata posiadającego odpowiednie kwalifikacje.

Korzystanie z bazy specjalistów nie tylko skraca ten proces, ale też umożliwia nawiązanie relacji, zanim pojawi się wakat, dzięki czemu firma wzmacnia swój wizerunek jako zaangażowany, wiarygodny i pożądany pracodawca.

Talent Mapping polega na zbieraniu i przekazywaniu Klientom informacji o najlepszych kandydatach na rynku, którzy, ze względu na swoje doświadczenie i umiejętności, odpowiadają potrzebom przedsiębiorców.

Skorzystanie z tej usługi pozwala na ciągłe aktualizowanie wiedzy na temat kandydatów odpowiadających profilowi pracownika, co ma szczególne znaczenie w sytuacji, gdy w krótkim czasie firma musi pozyskać specjalistę o szczególnych umiejętnościach, albo zatrudnić kandydata na wysokie stanowisko.

Czym jest Talent Mapping oferowany przez Arthur Hunt?

Usługa Talent Mapping oferowana przez Arthur Hunt pozwala na dostarczenie naszym Klientom aktualnej wiedzy o najlepszych kandydatach na rynku. Tworzymy bazy kandydatów z bardzo wielu specjalizacji, w tym wąskich, a takie stanowiska szczególnie trudno obsadzić.

Dzięki posiadaniu informacji o tym, którzy specjaliści mogliby być zainteresowani podjęciem pracy, łatwiej planować ruchy kadrowe. Jest to przydatne zwłaszcza w sytuacji, gdy w krótkim czasie trzeba obsadzić stanowisko wymagające specjalistycznej wiedzy lub umiejętności.

Usługa Talent Mapping, oferowana przez Arthur Hunt, wspiera budowanie odnoszących sukcesy organizacji poprzez redukcję ryzyka związanego z optymalną alokacją zasobów ludzkich.

Dla kogo przeznaczony jest Talent Mapping?

Talent Mapping to usługa stworzona z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą mieć jak najszersze rozeznanie w rynku kandydatów, by podejmować przemyślane i racjonalne decyzje kadrowe. Talent Mapping jest dla Ciebie, jeśli:

działasz w wąskiej branży i zatrudniasz kandydatów mających skonkretyzowane umiejętności i doświadczenie,
chcesz wiedzieć, jak wygląda rynek pracowników w branży, którą się zajmujesz,
co pewien czas obsadzasz wysokie stanowiska menedżerskie i chcesz z pewnym wyprzedzeniem zapoznać się z profilami potencjalnych kandydatów,
nie chcesz prowadzić długotrwałych procesów rekrutacyjnych, wolisz od razu skontaktować się z kandydatami, których umiejętności i doświadczenie pasują do profilu oferowanego stanowiska,
chcesz zabezpieczyć się na okoliczność nagłej rezygnacji pracownika posiadającego unikalne umiejętności, którego niełatwo zastąpić.

Dzięki rozpoznaniu i utrzymaniu grupy zewnętrznych talentów, Arthur Hunt jest w stałym kontakcie z menedżerami specjalizującymi się w różnych obszarach rynku. Zapewniamy szybki dostęp do zewnętrznych zasobów talentów w sytuacji, kiedy pojawia się potrzeba zatrudnienia menadżera o określonych kompetencjach.

To ważne w kontekście przyszłych wyspecjalizowanych rekrutacji w organizacji Klienta.

Korzyści Talent Mappingu

Talent Mapping umożliwia wytypowanie kandydatów odpowiadających potrzebom firmy Klienta. Umożliwia nawiązanie relacji jeszcze przed zatrudnieniem oraz utrzymanie zaangażowania w kontekście potencjalnej zmiany pracodawcy.
Zapewniamy nieprzerwany monitoring i ocenę rynku kandydatów (do 24 miesięcy).
Przygotowujemy ocenę rynku pod kątem stanowisk trudnych do obsadzenia, zwłaszcza kiedy docelowa grupa jest wąska, a czas na przeprowadzenie rekrutacji jest bardzo ograniczony.
Gwarantujemy stały dostęp do zewnętrznych zasobów talentów pod kątem przyszłych potrzeb zatrudnienia.

Talent Mapping skraca czas trwania rekrutacji, gdyż część zadań (zapoznanie się z profilami kandydatów, nawiązanie z nimi kontaktu i budowanie relacji) przeprowadzana jest wcześniej, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem poszukiwania kandydata na wakat.

Dzięki temu, że firma Klienta buduje relacje z potencjalnymi kandydatami do pracy już wcześniej, może być postrzegana jako wiarygodny, zaangażowany, a co za tym idzie –pożądany pracodawca.