Firma headhunterska Arthur Hunt

Dlaczego rekrutując pracownika na stanowisko leaderskie warto skorzystać z pomocy firmy headhunterskiej?

Znalezienie odpowiedniego pracownika na kierownicze stanowisko, w dodatku w krótkim czasie, to spore wyzwanie. Wymaga starannej selekcji kandydatów pod względem ich umiejętności, doświadczenia oraz dopasowania do konkretnej firmy, tak by szybko odnaleźli się w nowej roli.

Jednak to, że coś jest trudne, nie oznacza, że jest niemożliwe. Z takimi wyzwaniami na co dzień zmagają się firmy headhunterskie. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z ich pomocy podczas rekrutacji pracownika na stanowisko leaderskie!

Kompetentni menedżerowie często nie szukają pracy w aktywny sposób

Zacznijmy od tego, że doświadczeni, profesjonalni i przede wszystkim skuteczni menedżerowie nie muszą szukać pracy w aktywny sposób. A dokładniej raczej nie przeglądają ogłoszeń o pracę oraz często nawet nie wchodzą na swój profil na LinkedIn.

Bardzo wiele takich osób jest zadowolonych z zajmowanego stanowiska, a jeśli pracują dłużej dla danej firmy, mogą dodatkowo odczuwać lojalność względem swojego pracodawcy oraz zespołu.

Bardzo często wymagająca praca przyczynia się do tego, że skupiają całą swoją energię i uwagę na obowiązkach zawodowych, w związku z czym nie mają siły ani ochoty na przeglądanie ogłoszeń.

To sprawia, że dotarcie do takich osób klasycznymi metodami jest praktycznie niemożliwe.

Pracownicy na menedżerskich stanowiskach mogą nie mieć w planach zmiany pracy

Kolejna trudność polega na tym, że z powodu opisanych wcześniej przyczyn menedżerowie czy dyrektorzy mogą nie planować zmian zawodowych. W związku z tym, jeśli pasują do stanowiska, które chce się im zaoferować, należy ich skutecznie zachęcić do zapoznania się z ofertą. W jaki sposób?

Ważny będzie oczywiście aspekt ekonomiczny, czyli wyższa pensja i atrakcyjne benefity, ale również możliwość rozwoju zawodowego, której nie jest w stanie zaoferować aktualny pracodawca.

Najważniejsze jest zrozumienie charakteru, celów oraz ambicji potencjalnego pracownika w taki sposób, by przygotowana oferta była dla niego atrakcyjna. A żeby było to możliwe, rekruter musi doskonale poznać profil kandydata.

W jaki sposób firma headhunterska poszukuje pracowników na stanowiska leaderskie?

Firmy headhunterskie zazwyczaj szukają kandydatów na wysokie stanowiska z pomocą specjalnych metod, które pozwalają na skuteczną identyfikację oraz zdobycie zainteresowania talentów. Metody te obejmują m.in.:

  • Direct Search – ta metoda polega na nawiązywaniu kontaktu z potencjalnymi kandydatami, którzy sami aktywnie nie szukają nowej pracy. DS skupia się na budowaniu relacji z kandydatami i angażowaniu ich w proces rekrutacji.
  • Networking – profesjonalni headhunterzy zazwyczaj mają rozbudowaną sieć kontaktów w środowisku zawodowym, co pozwala im na szybkie wynajdywanie odpowiednich kandydatów. Często uczestniczą w różnego rodzaju eventach, konferencjach i spotkaniach networkingowych, by nawiązać nowe znajomości oraz poznać osoby z potencjałem.
  • Polecenia – dzięki licznym znajomościom rekruterzy mają możliwość skorzystania z poleceń, które pozwalają na szybkie znalezienie pracowników na wymagające stanowiska.

Zaletą headhuntingu w porównaniu z tradycyjnymi metodami rekrutacji, takimi jak publikacja ogłoszeń czy kontaktowanie się z kandydatami przez LinkedIn, jest skoncentrowanie się na konkretnych osobach, w określonych organizacjach. Profesjonalnie rekruterzy są w stanie dotrzeć bezpośrednio do menedżerów i dyrektorów, którzy nie szukają aktywnie pracy, ale posiadają odpowiednie kwalifikacje.

Takie skoncentrowane na cel podejście znacznie zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia kandydata, który będzie spełniać większość lub wręcz wszystkie wymogi na konkretne, wysokie stanowisko.

Firma headhunterska Arthur-Hunt posiada wieloletnie doświadczenie w skutecznej rekrutacji pracowników na stanowiska leaderskie

Firma headhunterska Arthur-Hunt korzysta z połączenia metod Direct Search, networkingu i poleceń, a także z własnych baz kandydatów. To sprawia, że jesteśmy w stanie dotrzeć do profesjonalistów, którzy mogą nie być zainteresowani zmianą pracy.

W ten sposób dajemy naszym klientom przewagę na rynku i pozwalamy im szybko oraz skutecznie pozyskać nowych ekspertów na najwyższe stanowiska w firmie.